Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Září 2018

Prue Halliwell

30. září 2018 v 21:32 | Charmedlover |  Popisy Postav
Výsledek obrázku pro Prue halliwell tumblr Související obrázek Výsledek obrázku pro Prue halliwell tumblr

Prue je z první trojice sester ta nejstarší. Poté, co sestrám zemřela matka se ujala toho, aby pomáhala babičce s výchovou a starostlivostí o domácnost a o sestry. Po smrti babičky to na ní padlo všechno a i v dospělosti měla zodpovědnost za své sestry, keré žily dohromady pod jednou střechou v jejich domě. Její síly byly směřovány pro pohyb takže telekineze což je pohyb s věcmi pomocí myšlenky nebo gesty. Později jí byla přidělena i moc astrální projekce. Smrt Prue přišla v roce 2001, kdy v seriálu zemřela doma pod rukou démona Shaxe.
Výsledek obrázku pro Prue halliwell tumblr Související obrázek Výsledek obrázku pro Prue halliwell tumblr
I když Prue nesla těžké břímě v podobě starosti o rodinu, měla ještě čas na školu. Byla prezidentkou třídy a byla velmi oblíbená. Byla také roztleskávačkou. V 17 letech Prue narazila na kluka, o kterém si myslela, že jí miluje ale nakonec jí napadl. Babička byla hrozně naštvaná a Prue z toho byla velmi zlomená. Babička použila podle Piper dokonce kouzla aby se sním vypořádala a kluk už nebyl nikdy víc vidět. O 3 roky později měla Prue a Phoebe společně atuonehodu, kdy byla Phoebe hospitalizována v nemocnici. Prue se dlouhou dobu vinila, že jí vědomě ublížila.

Prue neměla skoro žádné dobré myšlenky ohledně magie a jejich dědictví. Nicméně musela to přijmout jako fakt, že je čarodějka.Stejně jako její sestry. I tak se ale stala nejmocnější sestrou. Prue asi nejvíce ze sester zasahovala magie do života a to hlavně při vztahu s Andym, než mu vše vysvětlila. Co s týče profesní stránky, Prue pracovala nejdříve v muzeu a pak v aukčním domě v Bucklands. Později však odešla a věnovala se fotografování, kterému se chtěla věnovat už předtím a stala se redaktorkou v časopise 415 a stala se jednou z nejlepších fotografů v redakci 415. Prue jako osobnost byla velmi zodpovědná. Dokázala se starat o rodinu a ještě přitom vést svůj osobní a ještě čarodějnický život. Po první sérii v seriálu se začala chovat i lépe k Phoebe a začala být lepším člověkem. Nebyla už tolik arogantní jako předtím.Piper Halliwell

27. září 2018 v 22:38 | Charmedlover |  Popisy Postav
Související obrázek Související obrázek Související obrázek Související obrázek

Piper je na začátku seriálu prostřední sestra. Po smrti Prue se však posune na její pozici nejstarší sestry a padne na ní veškerá starost o rodinu, dům a zkrátka všechno. V seriálu má dlouhodobý vztah se světlonošem Leem, kterého si pak vezme a má s ním celkem 3 děti. Co se týče jejich schopností, ty byly směřovány na urychlování nebo zpomalování částic takže v překladu zmrazování nebo vybuchování. Kromě této "práce" je jejím koníčkem vaření. V první sérii byla jako šéfkuchařka v Quake a pak si otevřela se sestrami vlastní klub P3. Na konci seriálu se pak zase vrátila k vaření a otevřela si vlastní restauraci, o které vždy snila a přála si jí.

Piper se narodila 7.srpna 1973. Když přeskočíme dětství, kdy byla spolu se sestrami babičkou, protože jejich matka byla zabita démonem, když se jej pokoušela zničit, tak Pipeřino dospívání bylo těžké. Nevěděla kam se zařadit a ani kdo pořádně je. Piper se cítila vůči sestrám obyčejná a nijak nezajímavá. Mnohdy o tom s babičkou mluvila a ta jí utěšovala a říkala, že rozhodně není jen obyčejná holka ze střední. Hodně babičce pomáhala ale ve škole se jí hodně zastávala Prue, která s ní chodila do třídy. Piper seděla vzadu ve třídě a malovala si na jeansy zatímco Prue byla vrchní roztleskávačkou. Nakonec ale úspěšně vystudovala Baker High School roku 1992. Nakonec pracovala jako účetní v bance a pak se dostala ke zmiňované práci v Quake.

Nejdříve Piper nebyla nadšená z toho, že je spolu se sestrami čarodějka a nechtěla jí být. Bála se, že je zlá a chtěla být zase normální. Phoebe jí ale vysvětlila, že ona zlá určitě není a kdyby měly být se sestrami zlé, Phoebe by byla ta, která by měla být zlá. Šťastná ale nebyla ani v manželství. Ano. S Leem se pak vzala ale jejich vztah prošel mnoha problémy, které je ale nerozdělili a nakonec spolu zůstali už napořád. Když se zaměříme na povahu, je nejvíc laskavá a pečjující ze všech sester. Je až přehnaně hodná ale umí být i sarkastická viz. její kousavý humor a poznámky. Byla často popisovaná jako lepidlo, které drží rodinu pohromadě. Vzled Piper se nijak za seriál neměnil. Piper neprocházela nějakými výraznějšími proměnami jen co se týče vlasů, kdy měla v první sérii ofinu a ta jí postupně pak dorostla a Piper si nechala do konce seriálu dlouhé vlasy, které jí strašně závidím.

- Její krevní skupina je AB.
- Má ráda svůj volný čas, kdy nemusí nic dělat.
- Měla nejméně ze všech vztahů mezi sestrami ale měla zase nejdelší vztah ze sester.
- Byla první, která objevila svoje síly.
- Jako první ze sester se podívala do nebe.
- Její oblíbený dort je dvoupatrový čokoládový.
- Je alergická na včely.
- Po smrti Prue si nechala Piper její zlatý řetízek.


Telekineze

22. září 2018 v 23:03 | Charmedlover |  Nadpřirozené síly
Výsledek obrázku pro charmed telekinesis tumblr Výsledek obrázku pro charmed telekinesis tumblr

Telekineze spočívá v tom, že má čarodějka schopnost pohybovat věcmi pomocí myšlenky a používá k tomu budď ruce nebo oči. Jedná se o velmi rozšířenou schopnost ať už u dobrých nebo zlých bytostí.
Síla závisí na dalších mocnostech, které daná bytost má ale samozřejmě zde platí, že pokud se člověk více soustředí, jeho moc je přesnější. U Prue jsme viděli, že zpočátku tuto moc používala pomocí očí. Phoebe vtipkovala, že je to dobře,že může používat i ruce protože se jí začaly dělat kolem očí vrásky Nicméně zaměřila se na cíl a pak přimhouřila oči aby sním mohla pohnout. Nakonec se naučila telekinezi používat jen pouhým pohybem prstu. Svou sílu dokázala Prue využít i na krátkou levitaci ovšem né, že by se vznášela ale spíše jí to pomohlo při ručním souboji, že se uměla pohybovat lépe až někdy nadlidsky. Paige měla telekinezi spojenou s orbingem, kdy přenášení objektů doprovázelo i modré světlo jako při světlonošském orbingu, protože Paige byla napůl světlonoška.

- V původním pilotním díle, který nebyl propuštěn Prue zavírala dveře prstem jako následující díly ale v pilotu, který je součástí současných Charmed je zavíra přimhouřenými oči.
- I když Prue nemohla použíat ze začátku telekinezi rukama, když na začátku prvního dílu byla naštvaná na Rogera, pomocí rukou ho málem uškrtila na kravatě.
- Telekineze byla použita jako poslední nadpřirozená moc jak v komiksu tak v seriálu.


Charmed "Sisterhood" Promo

20. září 2018 v 17:22 | Charmedlover |  VIDEA
Tak jsem tu zase s nějakým článkem. Toto trvalo,než jsem zase zasedla k blogu, přitom čas mám ale jsem tak líná a unavená z té školy, že i teď u psaní umírám :D Nicméně jdu na to :-).
Toto promo video jsem objevila včera, když jsem na Twitteru projížděla novinky o Sel. Proč o Sel? Hned se dozvíte. Když totiž zapnete video výše, tak uslyšíte písničku Me A My Girls, která je od Seleny. Stala se jakýmsi soundtrackem pro tento nový seriál. Uvidíme, zda jako soundtrack i zůstane třeba v Open creditech nicméně zajímavost, která mě hned upoutala, že v knize stínů je stejná Melinda Warren, jako v originále. Takže je převzatá z původního seriálu! To se mi líbí a těší mě a třeba zde bude i více takových prvků. Určitě si krátké videjko pusťte.

Zpráva #5

15. září 2018 v 21:16 | Charmedlover |  Správa Blogu
Související obrázek Výsledek obrázku pro charmed gifs tumblr

Tak jsem sepsala několik novinek ale teda musím říct, že jsem je nedopsala všechny. :/ Zkrátka mě ty novinky nebaví a raději se soustředím na samotný seriál a psaní článků o něm. :/ Takže když to nebude vadit, zaměřím se dále na články ohledně seriálu. Nicméně pod těmi novinkami je jeden článek o moci Piper a to molekulární mobilizaci. Tak ještě snad během dnešní noci vydám nějaké další články o seriálu. :-)

Rose si zastává Asii #2

15. září 2018 v 21:13 | Charmedlover |  Novinky
Asia byla obviněna ze sexuálního útoku tehdy ještě na nezletilého chlapce. Asia byla první, která obvinila Harveyho ze sexuálního napadení. Ovšem sama se teď ocitla v nepěkné situaci, kdy vyplula na povrch její aféra, kdy udělala totéž by se dalo říct. Rose se své kamarádky zastává a lidé jí za to přestávaí mít rádi a označují jí za pokrytce. Asia se vůči tomuto obvinění brání a říká, že spolu s Jimmem byli jen přátelé a nikdy k sexu nedošlo. Jenže v tu dobu se objevila fotografie, kde oba spolu leží polonazí v jedné posteli. Rose se samozřejmě vyjádřia a napsala " Nikdo neví, jak to přesně bylo a jsem si jistá, že se pravda brzy ukáže. Buďme chápaví." Za to byla Rose docela dost kritizována protože ona sama byla jednou z prvních, které zakládaly kampaň MeToo a ona sama hlásala proti znásilněním apod.

"Hnutí se řítí do háje, neboť jeho vůdci jsou pokrytci a hodnotí dvojím metrem. Rose McGowan měla tyto postupy aplikovat i na ostatní, nejen na svou kamarádku Asii Argento!"
"Máme být chápaví? Proč? Protože je Asia tvoje kamarádka? Jen si představ, že to není Asia, ale nějaký muž. Toho už by křižovali, ale když se jedná o ženu, musí se čekat,"
"To se podívejme, Rose McGowan, jak jsi pokrytecká! Máme být tolerantní, protože je to žena a tvoje kamarádka? Tohle je plivnutí do tváře celému hnutí Me Too!"

Tady můžete vidět několik kometářů, které se na sociálních sítích objevily. Potom, co Asiu obvinil sám Bennett, Rose řekla, že se s Assiou už nebaví.

Výsledek obrázku pro Rose and Asia

CQ Men Of the Year Awards 2018 - London,

15. září 2018 v 21:02 | Charmedlover |  Novinky
Rose McGowan s bezpohlavním modelem Rainem Dovem.

Rose dorazila na akci předávání cen Men Of The Year do Londýna, se svým partnerem, kterému se říká bezpohlavní protože zkrátka není ani mužem ani ženou co se týká rysů. Rose zde převzala cenu za inspiraci Jak jsem již psala, jako doprovod jí byl její současný přítel Rain Dove. Rose zde předvedla řeč na obranu zneužívaných žen.

"Mužem, který mě znásilnil, jsem byla umlčena na 20 let, až jsem si uvědomila, že mám víc sledujících než hlava senátu. Tak jsem si řekla, s**u na to."

Na sobě měla stříbrný metalický oblek od značky Osman. Ověm tímto porušila předepsaný dress coat, který měl být koktejlky nebo večerní šaty.

"Rozčílilo mě to. Především proto, že přesně kvůli takovým šatům trpím hollywoodskou posttraumatickou poruchou,"

Tímto pak vysvětlila na twitteru, proč nedodržela předepsaný dress coat. Také se svěřila všem, že díky novému partnerovi může být konečně sama sebou. Dove se narodil sice jako žena ale prezentuje se jako bezpohlavní. Díky maskulinnímu vzhledu může být označován jako "oni" a předvádí i dnes dámskou i pánskou módu...

Shanne Doherty - Good Morning America

15. září 2018 v 20:50 | Charmedlover |  Novinky
Shannen Doherty

Shannen se objevila v Good Morning America a spolu s Robinem Robertsem se rozpovídala o svém životě a rakovině.

" Všechno jde dobře. Slyšíte slovo odpuštění a je to spousty emocí, že? Je to jako Co bude dál? Je to trochu strachu a obav. Cítila jsem se na chvíli opravdu ztracená. Teď co? Můj celý život se týkal této bitvy."

ZDE je video, kde je vidět, jak Shannen mluví o tomto tématu.

Stand Up to Cancer - Shanne Doherty

15. září 2018 v 20:42 | Charmedlover |  Novinky
Shannen Doherty s nejlepší kamarádkou

Shannen se svou kamarádkou podpořila charitativní akci Stand Up To Cancer. Kamarádka má s nemocí bohužel také zkušenosti stejně jako Shannen. Pro E!News Shannen řekla, že se cítí dobře. V rozhovoru také poradila lidem, co prochází rakovinou.

"Pokud procházíte něčím podobným, nespoléhejte na doktory, ti často nemají všechny odpovědi, které hledáte. Neváhejte oslovit více odborníků, udělejte si vlastní průzkum. Nebojte se pořád na něco ptát. A samozřejmě zůstaňte pozitivní, pokud aspoň trochu můžete."

Akce se konala v Santa Monice v Kalifornii.


Shannen nově o rebootu

15. září 2018 v 20:26 | Charmedlover |  Novinky
I když reboot si nenašel příznivé komentáře od Alyssy a Holly, tak Shannen se otočila a docela má kladný názor.

"Myslím si, že je to super. Myslím, že je to úžasné."

Shannen totiž hovořila se skupinou Entertainment Tonight a zjistila, že show je úžasná prý. Podle slov jim přeje Shannen jen to nejlepší a doufá, že jim dají všichni ještě druhou šanci.

Výsledek obrázku pro shannen doherty