Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Srpen 2018

Klub P3

29. srpna 2018 v 15:40 | Charmedlover |  Místa v Charmed
Výsledek obrázku pro charmed p3 gifs tumblr Související obrázek Výsledek obrázku pro charmed p3 gifs tumblr

P3 je klub, který v druhé sérii sestry koupí ale především se o něj stará Piper. Jméno klubu vzniklo podle moci tří kdy P je počáteční písmeno jmen sester a 3 a 3 jako 3 sestry. Než Klub byl odkoupen, byl známý jako "průmyslová zóna" a byla to opuštěná budova. Prue sem chodila když to fungovalo po práci a podle jejích slov to bylo fajn místo a byla by škoda, kdyby to tady nevyšlo protože místo má spousty potencionálu. Piper nakonec díky hypotéce na dům klub koupila. Sice to nebyl její sen aby si otevřela vlastní restauraci ale stala se majitelkou nočního klubu.

Větší problém nastal, když se klub ne a ne rozběhnout. Bylo v něm prázdno a klub měl více výdajů než příjmů. To se ale obrátilo, když zde hrála skupina Dishwalla. Sice to bylo díky kouzlu a musel se odehrát menší boj s démonem ale klubu to prospělo a začal vydělávat a stal se ve městě oblíbeným. V díle "Jde o velikost" byl klub předěláván a zcela překopán a dokonce bylo změněno i jméno. Po smrti Prue se klubu nedařilo a Piper neměla ani čas a náladu se o něj moc starat takže najala manažera, aby se o to postaral. Nicméně ale to se nakonec nestalo a P3 bylo znovu vráceno do starých kolejí. Klub fungoval až do poslední epizody a v komiksovém vydání je klub prodán a Piper si otevře konečně svou vysněnou restauraci.

5 věcí o Charmed rebootu

28. srpna 2018 v 17:39 | Charmedlover |  Novinky
Výsledek obrázku pro charmed reboot

- Sestry mají stejnou matku ale jiného otce. Podle slov jsou multiraciální a dívky mají rozlišné otce. Tyhle rozdíly budou v seriálu zkoumány a podle toho se prý budou sestry vyrovnávat se svými schopnosti. Chtějí tak prý prozkoumat každé jejich dědictví a zajímavé způsoby, jakým se kultury čarodějnictví prolínají. To mi přijde ale docela zbytečné aby každá sestra měla jiného otce no a jsem teda zvědavá, co z toho bude.

- Autoři mají mezi sebou čarodějnici. Mají ve svém týmu čarodějku, která se prý jednou týdně s nimi sejde a dá energii pomocí nějakého kouzla nebo rituálu aby tak došli ke splnění svých cílů, které mají.

- Seriál se prý bude i zbývat tématy jako imigrace, sexuální napadení a sexualita. Chtějí taky vydzvihnout feminismus a podpořit hlasy žen.

- V pilotní epizodě je prý současný prezident USA jakým si zloduchem, který má v rukou nadcházející apokalypsu a sestry tomu mají zabránit. Show je prý zakořeněná tím, co se děje v současném roce 2018.

- V Rebootu nenajdeme rýmující se kouzla jako v originále.Phoebe Halliwell

24. srpna 2018 v 19:54 | Charmedlover |  Popisy Postav
Výsledek obrázku pro Phoebe Halliwell Tumblr gifsVýsledek obrázku pro Phoebe Halliwell Tumblr gifs Výsledek obrázku pro Phoebe Halliwell Tumblr gifs
Phoebe patří mezi moje nejoblíbenější postavy a proto jsem si jí i vybrala jako první pro popsání její postavy v seriálu Charmed. Tak Vám přeji příjemné čtení a užijte si článek.

Jméno : Phoebe Halliwell
Narození : 2.listopadu 1975, dům sester
Schopnosti : Předtuchy,levitace,empatie
Strach : Být uvězněna ve výtahu, ztracení sestry, ztráta dítěte, stane se zlou.
Rodiče : Patty Halliwell,Victor Bennett
Sourozenci : Prue Halliwell, Piper Halliwell Paige Matthews
Děti : Nenarozený démon, PJ Halliwell, Parker Halliwell, Peyton Halliwell
Manžel : Coop Halliwell

Phoebe je nejmladší sestra ze základní trojice sester. Po smrti Prue se stane ale prostřední sestrou. Byla většinou pro všechny ta nejslabší, protože měla ze začátku schopnost předtuch a žádnou aktivní moc. Nicméně v průběhu seriálu všem dokázala, že rozhodně není nejslabší, díky jejímu bojovému umění a taky kouzlení, což byla její specialita vymýšlet kouzla. Ve 4. sérii si konečně najde stálou práci a pracuje jako redaktorka a poradkyně ve svém sloupku v novinách Bay Mirror.

Phoebe si maminku moc nepamatuje, protože zemřela, když byly Phoebe pouhé tři roky a tak mnohdy v seriálu říkala, že má na matku nejméně vzpomínek. Její život byl bouřlivý a byla celkem ďáblice. Její minulost není zrovna růžová ale jak jsme viděli, stala se z ní schopná žena a především čarodějka, která hodila své minulé já za hlavu. Ne vždy ale byla špatná. Byla dobrý ve škole a učila se dobře ale co nastoupila na střední, stala se z ní problémová dívka. Piper věřila, že je to kvůli tomu, že neměla možnost být vychováváná alespoň trochu matkou a dělá to všechno ze vzteku, že přišla o matku.

Velmi jí poznamenalo manželství s Colem Turnerem, což byl zároveň i démon Balthazar. Phoebe si pak dlouhou dobu myslela, že má na lásku jakýsi blok a není schopná se zamilovat a najít šťastnou lásku až konečně našla Coopa a sním se i vdala a měla krásné děti.

Jak bych postavu Phoebe shnrula... Určitě je to osoba plná dobra, které rozdává okolo sebe. Je velmi citlivá a taky ráda pomáhá druhým a hlavně těm, co to potřebují. I když nebyla zrovna příkladem ve svém mládí, opravdu je důkazem, že se lidé mění a v jejím připadě z ní vyzrála opravdu úspěšná mladá žena. Phoebe má ten pravý zápal pro kouzlení a ona odhalila moc tří a našla knihu stínů a taky aktivovala moc tří.

ZAJÍMAVOSTI
- Jako první zapsala do knihy stínů nějaké kouzlo ale oficiálně psala do knihy Piper.
- Jako první si vymyslela kouzlo a uvařila lektvar.
- Její oblíbená pohádka je Popelka.
- Oblíbená kapela je Flaming Lips.
- Jako jediná pokračuje v tradici a dá svým třem dětem všechna jména na P.
- Jako jediná neměla v dospívání rovnátka ze sester.
- Její oblíbený film je Kill It Before It Dies.

Dům sester

23. srpna 2018 v 17:56 | Charmedlover |  Místa v Charmed
Výsledek obrázku pro halliwell manor gifs tumblr Výsledek obrázku pro halliwell manor gifs tumblr Související obrázek

Dům sester je bezpochyby hlavním sídlem a hlavní rekvizitou celého seriálu. Odehrává se v něm většina soubojů s démony, různé významné události a dům samotný má i svou minulost. Dům je postavený ve viktoriánském stylu a jeho seriálová adresa je 1329 Prescott Street. Původně byl postaven v roce 1898 ale poté, co dům zasáhlo zemětřesení, byl v roce 1906 přestavěn a opraven. Samotný dům stojí uprostřed pěti hlavních životních prvků, což jsou oheň, voda, země, dřevo a kov, a když se tato místa na mapě spojí, vytvoří to pentagram, jehož středem je dům sester. To vytvořilo prostor pro velmi silnou duchovní spojitost tzv. Nexus.

Nexus je neutrální síla, která vstoupí do bytosti a je jedno, zda je zlá nebo dobrá. Pak se bud zvýší dobro nebo naopak zlo. Starší generace právě na tomto místě pod Nexem postavila dům, aby se tak nedostal Nexus do rukou zla a nebyl zneužit. A protože zde bývají síly dobra, tak byl Nexus v rukou dobra. Když mají sestry kontrolu nad domem, Nexus jim dodává sílu. Kdykoli by ale dům ovládlo zlo, síla by byla dodávána zlu. Když se tak Zankou dostal k sestrám a ovládl Nexus, dům a získal knihu stínů, sestry byly nuceny Nexus zničit.

Co se týče pokojů, dům má v patře 4 pokoje, které slouží jako ložnice. V té hlavní velké ložnici bydlela Prue. Pak se sem ale přestěhovala Piper a Leo, kteří potřebovali více místa. Z šatny, kterou Prue používala pak udělali pokoj pro Wyatta. K této hlavní ložnici patří i samostatná koupelna. Druhá ložnice je o něco menší a na začátku byla Piper ale pak se vyměnila s Prue, takže zde bydlela Prue do své smrti. Po smrti zůstal tento pokoj prázdný a byly zde stále její věci a sestry sem občas chodily. Když se pak do domu nastěhovala Paige, patřil jí tento pokoj. Když se Paige a Phoebe odstěhují na čas, tak je tento pokoj použit pro Wyatta a Chrise jako dětský pokoj. Třetí a nejmenší ložnice byla po celou dobu Phoebe, která se z ní nestěhovala až do doby, dokud nebydlela sama ve svém vlastním bytě. Tento pokoj pak používala i Billie. Jedná se taky o nejchladnější pokoj v domě. Také se pak stane pokojem pro jedno z dětí Piper. A poslední čtvrtá ložnice je v osmé sérii, kde je Paige sama a Wyatt a Chriss mají stále její bývalý pokoj. Plus je tu pokoj Billie a pokoj Piper a Lea takže dům má nejméně tedy 4 ložnice.

Hlavním děním je i podkroví, kde mají sestry knihu stínů. Samotné podkroví je ve 2. patře domu. Zde sestry dělaly většinu svých kouzel. Později se vaření lektvarů přesunulo sem úplně a zde vyvolávaly např. duchy a prováděly rituály apod.

Kuchyň byla nejen královstvím Piper, která zde chystala jídlo ale také jí hojně využívaly všechny sestry k vaření lektvarů. Z kuchyně je vstup do jídelny,prádelny a sklepa. Plus je v prádelně zadní vchod do domu.

Sklep byl v seriálu docela málo a taky představoval velký strach pro Phoebe, která zde viděla babičku, jak zahání Woogymana a to jí natolik vystrašilo, že sem již nechodila. Nicméně je zde již zmíněný Woogyman a Nexus. Prue zde ale také měla svojí komůrku, kde vyvolávala své fotky, dokud byla fotografka.

Jídelna není nijak zajímavá. Je z ní vstup do zimní zahrady a je zde velký stůl s 8 místy. Na jídelním stole se narodil i Wyatt.

Foyer je takový uvítací pokoj. Je střed domu, kde se nachází schody, gauč a menší obývák před tím velkým. Dá se z něj vstoupit do jídelny,obýváku a do menšího předobýváku.

Zimní zahrada je velmi krásné místo. Je zde mnoho oken a vchod na zahradu, kde sestry pozorovaly zatmění. Také zde sestry někdy snídají a nebo si jen tak poídají a studují knihu stínů. Je to i jako menší hrací místnost pro Wyatta a sestry zde rády odpočívaly s hrnkem kafe a relaxovaly.

Samotný obývací pokoj je velmi prostorný. Nachází se tu krb, televize, několik pohovek a taky útulný koutek, kam Piper chodila pozorovat Dana.


Hala je obyčejná hala, kde je hlavní vchod Zde je na levé straně od vchodu ještě menší výklenek a je zde taková menší pohovka přímo ve zdi, kde je asi jedna scéna natočena.

Koupelny jsou zde dvě. Jedna byla na začátku seriálu umístěna pod schody dole ale později z ní byla šatna. Druhá koupelna je pak u největšího pokoje nejdříve Prue a pak Piper a Lea.

Dům němá moc velkou zahradu. Je ale plná květin a je zde posezení, kde jak jsem již psala, sestry sledovaly zatmění.

I když to možná není vidět, má dům i garáž. Ta se nachází na konci příjezdové cesty, kde parkovala Prue většinou nebo Piper. Později pak Leo koupil starý Pickup a opravuje ho zde.

Zajímavosti
- Na začátku první série byla adresa domu 7571 ale později bylo číslo změněno na všem známé 1329.
- V původní verzi Charmed se dům nazýval Warren Manor.
- Dům bez jakýkoliv úprav a tak jak stojí sám o sobě byl použit pro natočení pilota pro původní Charmed. Když se točila verze s Phoebe, dům byl podle štábu upraven.
- V prvních 6 sériích bylo točeno v interiéru, který byl vytvořen v Ray Art Studios. Nicméně pak byly tyto rekvizity a ateliér zrušen a tak se natáčení přesunulo do Paramount Studios.
- V původní verzi se nachází vedle domu ještě nacházela bylinková zahrada.
- V některých scénách je vidět píjezdová cesta s trávou, jindy je cesta plně dlážděná.

Reálně je dům známý jako Innes Home. Byl postaven roku 1887 tehdejším městským radním Danielem Innesem. Jeho druhý majitel dům koupil 1920 a zůstal zde až do své smrti. Dům patřil také Murrayimu Burnsovi. K domu je připojený i vinný sklípek. Poloha domu je v okrese Angelino Heights v Los Angeles v Kalifornii na ulici Carrol Avenue.

Něco o blogu...

22. srpna 2018 v 16:10 | Charmedlover |  Správa Blogu
Výsledek obrázku pro charmed gifs Související obrázek

Ještě bych chtěla dopsat pár slov, ohledně mého návratu. Ráda pro Vás hledám novinky a udržuji Vás stále v obraze aby jste věděli, co se děje. Ale tento blog byl založen za účelem psaní o seriálu a ne pro novinky. Ty jsem začala psát až později. Takže bych jen chtěla říct, že se začnu zase zaměřovat na seriál jako takový. Novinky samozřejmě budu psát ale budu se snažit psát jen to opravdu důležité třeba o Charmed rebootu. Protože bych chtěla ještě udržet dokud to jde seriál na tomto blogu jako takový. Takže častěji budete číst články jako třeba popisy postav, souboje outfitů z různých epizod apod. Za tímto účelem jsem se také vrátila, jelikož mi chybí Charmed jako seriál.

2 nové trailery - Charmed Reboot

22. srpna 2018 v 16:04 | Charmedlover |  Novinky
Nově se objevily dva další trailery, které ukazují něco málo z Charmed rebootu, který bude mít svou premiéru 14. října tento rok. První z trailerů nám ukazuje sestry samotné a druhý ukazuje moc tří, která zakročí.


Shannen a Kurt vyrazili cvičit.

22. srpna 2018 v 16:01 | Charmedlover |  Novinky
Zdá se, že se Shannen celkem daří. Vypadá každý den lépe a lépe po opětovné léčbě rakoviny, která se znovu projevila. Stále s rakovinou bojuje ale nyní je v nepříznakovém období, kdy se zákeřná nemoc nijak neprojevuje. Shannen i přes nemoc stále drží svojí formu a nenechá se odradit. S manželem Kurtem vyrazila na Pilates v Malibu.

Noswqegy b Evhus1uw b Pjprv0da b

Rose si zastává Asii

22. srpna 2018 v 15:56 | Charmedlover |  Novinky
Rose se na twitteru vyjádřila, že její srdce je rozbité. Dále ale bude pokračovat v obhajování poškozených v kampani #MeToo ale lidé mají být "jemní" k této zprávě, kterou vydal deník a obvinil tak Asii ze sexuálního násilí na tehdy 17cti letém Bennettovi. Napsala, že nikdo z nás neví pravdu a určitě se objeví ještě další zprávy. Lidé se hodně na twitteru vyjadřovali, že Rose by nikdy nepožadovala, aby lidé byli milejší k někomu, kdo sexuálně napadl druhého člověka proti jeho vůli.
Výsledek obrázku pro rose mcgowan

Rise Up For Roe - Las Vegas

22. srpna 2018 v 15:47 | Charmedlover |  Novinky
Další ze zastávek tohoto menšího turné se konala v Las Vegas. Alyssa se nezdržovala svého názoru a toho, jakou hrozbu představuje Brett pro rozhodnutí Roe v. Wade z roku 1973. "Je to kur*a absurdní, že ženy v roce 2018 musí bojovat za právo na potrat." Zde je video z této akce, kde Alyssa o tomto mluví.

Související obrázek

Alyssa Milano - Phoenix 19.8.2018

22. srpna 2018 v 15:39 | Charmedlover |  Novinky

19. srpna se Alyssa vyjádřila k nedávné nominaci Bretta ve Phoenixu, kde nebyla vůbec spokojená s rozhodnutím Donalda Trumpa. " Jako je tohle v pořádku? Přijde mi to jen jako rozmazlování!" Alyssa se tak přidala k Rise Up For Roe Tour, které je dvoutýdennímu Tour, které jede do 10 měst a hovoří o Brettově nominaci a protestech. Kromě Alyssi jsou zde i Jess McIntosh, který je výkonný redaktor společnosti Shareblue media.