Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Prosinec 2017

The Bay Mirror

4. prosince 2017 v 12:50 | Charmedlover

The Bay Mirror jsou jedny z hlavních metropolitních novin v San Francisku.
Na začátku roku 2002 (4. série), převzala zde Phoebe práci jedné z nevinné a šéfce se práce tak zalíbila, že zde Phoebe začala pracovat na místě poradkyně a měla poradní sloupek ve svých novinách.
Sloupek, který vedla nadále Phoebe zaznamenal velký počet rostoucí popularity a Phoebe si nechávala na své práci áležet a pracovala pilně a tvrdě.

I v budoucnosti jsme viděli, že na konci seriálu se Phoebe uchýlila ke svému psaní a nadále pomáhala ve svém poradním novinovém sloupku. O tom,že měla románek s nasledujícím vlastníkem Jasonem netřeba mluvit. A předešlý majitel Adam si s Phoebe také vyšel ale nakonec se z toho nic nerozvedlo dále.

The Bay Mirror je podle všeho založen na skutečných novinách The Daily Mirror, které mají podobný název a vzhled.

Prue napříč seriálem

3. prosince 2017 v 12:03 | Charmedlover |  zajímavosti
Prue v seriálu pobyla jen 3 série. Přesto se ale její postava měnila jak vzhledově, tak vnitřně a tak si to dneska trošku shrneme.

V první sérii byla Prue velmi upjatá a panovačná bych řekla. Musela být ve všem první a mít pravdu. Kromě toho s Phoebe dobře nevycházela a přišlo mi, že jí nemá ráda a bla by nejraději, kdyby nebyla. K tomu měla upjatý i styl oblékání a nosila spíše kostýmky nebo takové outfity, aby ladila k image vyspělé kariérní ženě. Celkově na mě takto v té první sérii působila. Také byla skeptická vůči všemu nadpřirozenu a kouzlům, ke kterým byla vlastně předurčená.

Ve druhé sérii se naštěstí už oklepala a uvolnila. Phoebe měla ráda ale stejně mi vždy přišlo, že tiskne spíše k Piper. Nicméně se ujala hrdě i role nejstarší sestry kouzelnice a brala věci i z jiného úhlu. Právě tady jsem jí začal mít ráda a oblíbila si jí. Přece jen si prošla svými trablemi a nesla po srmti babičky a matky zodpovědnost za rodinu ale i tak se uměla bavit a navíc vést čarodějnický život se sestrami.

V té poslední sérii Prue podle mě velmi vyspěla. Jak vzhledově, tak i povahově. Je smutné, že tam nevydržela dlouho a pak seriál opustila :/ Byla už smířená se svým osudem a také ze sebe dokázala udělat super čarodějku a sestru, která je ochotná pro rodinu udělat vše. Takovou Prue jsme si moc neužili a na konci seriálu nás opustila :( Zase si ale myslím, že tento zvrat nám prospěl protože to tak přilákalo zvědavost mnoha diváků a seriál nabral trošku jiný směr. Obávám se, že by to jinak bylo pořád stejné takže tento menší zvrat jen prospěl co se týče té divácké s technické stránce.

Orbing - přenášení

2. prosince 2017 v 17:24 | Charmedlover |  zajímavosti
Orbing neboli přenášení je schopnost teleportovat se na vybrané místo. Tento typ schopnosti je přirazen starším a hlavně světlonošům. Orbing je signalizován malinkými světelnými koulemi, které buď padají dolů nebo mizí nahoru podle toho, jestli někdo přilétá nebo odlétá.

S touto silou souvisí i další typy jako např. telekinetický orbing. To je síla, kterou má Paige a je to telekineze ale prováděná orbingem. V seriálu má tuto moc ze sester Paige, která přichází na to, jak se přenášet a dále objevuje schopnosti léčení apod.

- Black orbing je protějšek k této moci a mají jí zlé bytosti.
- Speciální efekt pro orbing byly několikrát za seriál změněny.
- Bylo zakázáno aby světlonoš přenášel čarodějnice ale Leo toto porušil při několika situacích a následně toto pravidlo bylo zapomenuto.
- Podle Lea se orbingem spálí hodně kalorií :D .

quake

2. prosince 2017 v 15:03 | Charmedlover
Quake je restaurace v North Beach, kde v první sérii pracuje Piper. Restaurace se stala pro sestry něco jako P3 později. Zkončovaly se tu ale i začínaly epizody nebo se zde v průběhu scházely sestry.
V prvním díle seriálu jde Piper na konkurz, kde vaří svojí specialitu a následně je jako kuchařka najata.
Pak ale hlavní šéfkuchař pan Moore skončí a Piper jmenuje jako manažera. Piper ale práce v Quake nebaví a proto na konci první série končí.

Ve skutečnosti je Quake tedy spíše budova používaná a existuje s názvem Pasadena livrej Building a slouží jako kancelářská budova. Vzhled přední části se ještě párkrát v průběhu seriálu objeví např. ve druhé sérii, když jde Prue na rande s přestrojeným démon, kterého si pod vlivem kouzla vezme, jde s ním do Kavárny Café Le Blue a právě přední část je použita pro tuto restauraci. Poté je zde v 6. sérii Phoebe a Mitch. Dále už se nebude ale objevovat ani používat interiér ani exteriér této budovy.

Hecate

1. prosince 2017 v 21:20 | Charmedlover
Hecate je pravděpodobně samozvaná královna podstvětí. Přichází na zem každých 9 let aby našla nevinného muže z bohaté rodiny a splodila sním ďábelské dítě. Byla první démonka vyšší úrvoně, se kterou se sestry setkaly.
Hecate se musí vdát za nevinného muže. Poté s ním splodí dítě, které bude vypadat jako člověk ale bude to splozené čisté zlo.
Její kouzlo je možné překazit jen opravdovým kouzlem lásky uzavřeného polibkem.

Kněz Trask se snažil Hecate a její příslušnice dýkou zabít a překazit tak jejich plány ale nikdo mu nevěřil a měli ho za blázna. Takže nakonec musely zasáhnout sestry.

Vzhled samotné Hecate připomíná spíše satana. Její lidská podoba je uplně normální ale její podoba démona spočívá v dlouhých drápech jako mají např. furie a hlavu, na které ma bodliny nebo ostny. Její příslušnice vypadají skoro totožně jako Hecate.

Démonická skládka

1. prosince 2017 v 20:04 | Charmedlover
Jedná se o tzv. Skládku, kde se shromažďuje energie všech poražených démonů. Jejich mocí se pak živí tvor, podobný hadovi a takto tuto moc pak "uklízí", aby ji tak zneškodnila a nevyužil toho další démon např. Cole, kterému se to podařilo a tak se zhmotnil a vrátil ale o tom jindy.

SKládka se skládá z balvanů a skal a místo zeminy je tam jen písek. Obloha je rudě až krvavě červená a je zataženo. Sem tam jsou vidět roztrhané mraky. Démoni jsou po pádu sem zničeni respetktive jejich těla a jejich moc je pro tvora, který jí pohltí. Cole měl ale sílu zůstat zde a přežít, ptotože měl duši, což ostatní démoni většinou nemývají.
Někteří démoni žijí ve skupinkách v zákoutích této pustiny a především to jsou příznivci Balthazara.

Cole zde pohltil moc padlých démonů a následně se zde pomocí jich dostal ven na zpátky na zem. Phoebe jednou vtipkovala, že vše co on sám je, je to, co posbíral na démonské skládce.