Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Listopad 2017

Mořská panna

29. listopadu 2017 v 15:17 | Charmedlover
Mořské panny známe z pohádek, z vyprávění a nebo ze seriálů. Jedna epizoda byla věnována právě těmto stvořením a dokonce si Phoebe zakusila, jaké to je být jednou z nich.

Mořské panny tráví věčný život v moři, kde jsou ale samy. Jsou to chadnokrevné bytosti. Tráví život tím, že zkoumají různá zákoutí oceánu a nebo si zpívají námořnické písničky a lapají tak námořníky. Jejich srdce je studené jako voda v ledovém oceánu ale někdy se stane, že je až tak osamělá, že se její srdce zahřeje a ona začne toužit po lásce a tak se vydá na břeh a zkoumá na souši.

V charmed se objevila mořská panna Mylie, která se stala osamělou a tak se vydala na břeh. Našla lásku v jednom smrtelníkovi, který ovšem její tajemství neznal a ona tak utvořila jakousi smlouvu s mořibabou, která jí poskytla nohy na jedne měsíc aby našla svou pravou lásku. Pokud se tak enstane, dá jí Mylie svůj jediný věčný život.
S pomocí sester pak najde odvahu mořibabu porazit a získat svou životní lásku.

Kromě Phoebe a Mylie se již v seriálu žádné další takové bytosti, co si tedy pamatuji neobjeví. Takže to byla jediná epizoda no a vlastně dvoudíl v celém seriálu. Je to 1 díl v páté sérii.

A malá zajímavost, mořské panny jsou ve vodě rychlejší, než světlonoš s přenášením. Jak jsme mohli vidět, Leo nedokázal chytit Phoebe protože byla příliš rychlá na něj. No a taky jak sám řekl, kluzká :D

Phoebe napříč seriálem

27. listopadu 2017 v 15:53 | Charmedlover |  zajímavosti
Co se týče seriálu, neobešel se bez nějakých změn hereček.Je samozřejmé, že se herečky a otatní představitelé mění, pokud působí v seriálu dlouho a my diváci si toho všímáme prostřednictvím samotného seriálu na obrazovce. Dneska si probereme postavu Phoebe napříč celým seriálem a jak se měnila. Příště to bude zase jiná postava.

V první sérii nám přišla Phoebe z velkoměsta z New Yorku. První jsme si všimli všichni krátkých vlasů, které měla ostříhané. Po celou sérii je měla krátké a delší vlasy měla až postupem ve druhé sérii. I přesto nosila různé sponky a skřipečky, které jí moc slušeli a půdobila dojmem ještě mladé slečny. Mám takový pocit že tohle ještě byly její přírodní vlasy nijak nebarvené ale nejsem si jistá.
Co se týče jejího vnitřního já, byla Phoebe ještě taková pobrkaná, než se zasvětila do čarodějnictví. Snažila se najít si i práci ale bohužel si nic nenašla a často jí bylo vyčítáno právě toto.

Z ještě mladého kuřátka se nám stala šikovná a velmi nadaná a učenlivá čarodějka, která dokázala Prue vrátit zpátky k jejich životnímu úkolu a cíly když se ho chtěla po smrti jejího přítele Andyho vzdát. Phoebe jí přesvědčila o opaku. V této sérii prokázala, že je hrdá na to, že může být čarodějkou a udělá vše pro to aby to tak zůstalo.
Vzhled se od první série změnil opět jen vlasy, kdy už si česala jinačí a pestřejší účesy a její outfity také vypadaly jinak.

3. série pro ní byla stěžejní protože se staly 3 velké údálosti. Její sestra Piper se vdala, ona poznala Cola a jednu sestru ztratila. Tato série pro ní byla jakousi velkou zkouškou, zda to všechno ustojí a ustála. Její vzhled byl změněn vlasy, kdy se stala blondýnkou.

Po pohřbu Prue byla Phoebe silná ale nakonec v ní také propuknul velký smutek a vztek, Ovšem se kvůli Paige snažila vše zanechat v rovnováze narozdíl od Piper.
Nevím jestli jste si všimli ale přijde mi že se maličko vypracovala a udržela si své tvary a přednosti. Vlasy si o odstín zesvětlila a narostly jí docela dlouhé délky, než jsme byli zvyklí. To jse ale pak změnilo, když je střihla. Čekala jí taky vysněná svatba se svým snoubencem Colem a zasvěcování Paige.

V 5. sérii se stala Phoebe pravidelnou pracující ženou v poradním novinovém sloupku a poměrně dobře se jí dařilo. Zbývalo jí jen už se nechat rozvést se svým mužem a pak ho definitivně se svými sestrami zničit v jiné realitě jednou a pro vždy.
Střih jejích vlasů nabral jiný sestřih a barvu, která už nebyla blonďatá.

6. série byla pro její vlasy zlomem. dostaly střih doslova na kluka a to se mi k Phoebe vůbec nehodilo a nelíbilo se mi to. Hned na začátku měla velkou práci s Paige aby našly Lea a Piper vrátily zpátky k sobě. Taky se dozvěděla jméno a vůbec to, že bude mít nového synovce. V jejich životech se objevila škola magie, která hodně znamenala a pro ně se stala nedílnou součástí.

7. série nedonesla nic moc kromě jejího chvilkového přítele Drakea démona a stanutí před tribunálem. Na vzhledu se kromě delších vlasů nezměnilo snad nic.

Poslední série přinesla naopak hodně vypjatých a emočně náročných situací jako např. stěhování se, vztah s Coopem, vítězná bitva apod. Mohu ale šříct, že právě tady se mi líbila vzhledově nejlépe a je to nejlepší série s Phoebe bych řekla...

Astrální Projekce

26. listopadu 2017 v 11:29 | Charmedlover |  zajímavosti
Jedná se o další sílu, kterou disponovala jedna ze sester konrétně jste určitě poznali i podle gifů, že to byla Prue.
Tato síla umožňuje se přenést na jiné místo a to tak, že se rozdvojí a tělo upadne to tzv. menšího komatu nebo do mdlob a duše se promítne na zvolené místo. V astrální podobě se nedají používat magické síly. Na začátku epizody Prokletá empatie můžeme vidět Prue, jak se snaží ve své astrální podobě používat moc telekineze. Některé vyšší bytosti se toto dokážou postupem dlouhého času naučit.

Kromě toho, že se může používatel této síly promítnout v tělesné podobě, Rex astrální projekci využíval tak, aby se promítnul do vědomí a přiměl tak osoby konat podle něho. To nás přivádí k závěru, že existuji dva druhy této projekce.
Síla je ovšem v obouch případech velmi vyčerpávající protože je potřeba spousty energie, která je dána z uživatele síly. Čím více bude mít zkušeností a praxe, tím víc bude projekce lepší a čas, kdy se může osob rozdvojit bude delší a nebude potřeba vyvinout tolik energie.Podsvětí

26. listopadu 2017 v 11:06 | Charmedlover
Podsvětí je jednou z jedenácti sfér bytí. Je to spíše nekonečné bludiště různých zákoutí a tmavých míst, vulkanických jeskyní a komor atd. Zde se ukrývá většina sil zla. Skrývají se tu, bojují mezi sebou a spolčují se proti dobru.
Sídlí zde taky zdroj a dočasně i Triáda zla.

Nikde není přesně stanoveno, kde se podsvětí nachází ale bylo řečeno, že je to někde pod povrchem země. Sestry se sem přenášely s Colem nebo s Leem a pak si našly svoje způsoby např s kouzly lektvary a většinou to byla Paige, která přenášela.
I samy sestry se na chvíli uchílily do podsvětí když jejich dům ovládla Billie a Christy a oni neměly jiné východisko. Chodily sem hledat a ničit démony ale i pro různé informace, které potřebovaly.

Nejednou se někdo snažil ovládnout podsvětí a svrhnout zdroj. O tomto několikrát vyjednával i Cole. Existují i různé frakce, které se spolčili s ostatními démony a bojují proti ostatním pro lepší pověst a respekt a také aby získali vládu nad podsvětím.


Empatie

25. listopadu 2017 v 15:27 | Charmedlover |  zajímavosti
Empatie je schopnost vnímat a chápat jiné pocity lidí. Je to i normální schopnost obyčejného člověka v našem reálném životě akorát v seriálu cítíte opravdu každou maličkost druhého člověka a je to udělané více tip top jestli mě chápete :D .
Uživatel s touto schopností dokáže přesně cítit a vnímat touhy, pocity a bolest osob v jeho okolí. Lidé popř. bytosti s touto mocí jsou často označováni jako Empatici.

Když Prue omylem převzala kletbu empatie a neuměla jí používat ani ovládnout tak jí to skoro zabilo a přivedlo k šílenství. Tímto je empatie nebezpečná, že pokud k ní nejsou zkušenosti a neumí se sní pracovat, může Vás i zabít.
Phoebe jí později dostala taky a když byla zoufalá, řekl jí Leo,že by jí nedostala kdyby někdo nahoře si myslel, že jí neumí zvládnout. Nakonec jí ovládla a přizpůsobila pro své a okolní dobro.

Jsou i jiné vyšší formy ale ty jsou pak velmi vzácné.
Jak jsem již nahoře psala, zpočátku je velmi těžké přijít na to, jak s takovým darem nebo prokletím naložit a nebo jak se jej naučit vypínat. V nesprávných rukou to může dopadnout zle.

Pro Phoebe to byla něco jako další povýšenost pro schopnost vidění, protože ona viděla a i cítila pocity lidí v jejích předtuchách. Což dává i logiku a dalo se to i čekat.


Prescott Street

25. listopadu 2017 v 15:01 | Charmedlover
Ulice, ve které bydlí sestry se v seriál názýva Prescott Street. Kromě jich tam ale je taky dům, kde se nastěhuje i Dan a další sousedé.

Na počátku 20. století zasáhlo San Francisko velké zemětřesení, které zničilo i v této ulici většinu staveb. Na místě, kde dneska stojí dům sester byl jen holý pozemek jako všude kolem a protože na tomto místě byla soustředěná velká energie tak rodina Halliwelů koupila toto místo a postavila zde svůj dům, který se stane domovem několika dalších generací.

V 70. letech bydlel v této ulici i Andy a jeho rodina ale ti se později odstěhovali.
Přes ulici naproti sestrám bydlí sourozenci morfovači, kam půjdou sestry na začátku seriálu na jejich večírek.
Na pravé straně od domu sester bydlí Dan se svou neteří během druhé série. Poté místo něho bydlí ke konci paní Noblová, která je velmi protivná a s Phoebe měla již několik problémů a vyostřených hádek.

Podle mě jsou všechn domy v této ulici skoro stejné a bydlet tam, tak svůj dům ani nenajdu :D No a teď pravda ven. Ulice ve skutečnosti stojí v Los Angeles a jmenuje se Carrol Avenue. Prohlídku této ulice si můžete prohlídnout na tomto odkazu .
Opravdu tato ulice existuje i domy, které se v seriálu objevily.

San Francisko

24. listopadu 2017 v 21:10 | Charmedlover
Město, které se stalo pro seriál Charmed téměř ikonické. Po téměř každé úvodní znělce přícházelo na řadu několik scén a pohledů, zachycující toto město. Také se v seriálu oběvilo a zaznělo několik známých objektů z tohoto města jako např. slavný most Golden Gate Bridge, Park u Zlaté brány apod.
Piper jednou žertovala, že jestli jsou snad v průvodci po městě, že je pořád někdo napadá.
Mnoho míst, která se v seriálu objevila je skutečných např. ostrov s věznicí Alcatraz, Hřbitov, mauzeleum, Nemocnice apod. Takže to nebyly je kulisy a natočené falešné záběry na upravené budovy.

Sice je příběh vázán k tomuto městu ale skutečnost je ta, že dům stojí v LA a tak si natáčení probíhalo v tomto městě. Dům opravdu existuje a není jen součástí ateliérů. Tam se pak točily např. pouliční scény a to později v známých Paramount ateliérech.
Některé záběry na město jsou ještě starší než seriál protože některé objekty ve městě dnes již nenajdeme. ALe myslím si, že jako oživení seriálu byl moc dobrý nápad zařadit i místa z tohoto nádherného města do děje a do samotného seriálu.Díky Charmed jsem SF poznala o něco více a také si ho ještě více zamilovala.

Rose a drogy

21. listopadu 2017 v 18:08 | Charmedlover |  Novinky
Rose, představitelka role Paige Matthews byla zadržena a následně odvedena na policejní stanici z držení nelegálních drog. Rose tvrdí, že je to ale kamufláž a za vším stojí Harvey Weinstain, o kterém jsem psala v jedné z posledních novinek na tomto blogu. Rose mudela podat kvůli tomuto skandálu vápověď k celému incidentu, který se odehrál tento rok ale řešen je až teď. Rose prý na letišti ve Washingtonu ztratila peněženku. Personál jí po jejím nalezení předal ihned policii ale ta v ní našla kromě dokladů a peněz i sva balíčky kokaiu schované v jedné z kapsiček peněženky. Podle Rose to ale drogy nejsou její. Jde prý o pomstu producenta Harveyho, který jí nabízel úplatek za mlčení o jeho znásilnění před 21 lety. Znásilnit jí měl podle všeho v jednom z hotelových pokojů a Rose se po době ozvala a sní se k obvinění na Harveyho přidalo i několik dalších významných žen, které byly také jeho obětmi.
Ovšem ten to všechno popírá ale s řadou obvinění už ani jeho manželka nevěří Harveymu, obzvlášť když se objevují další a další ženy, které měl napadnout nebo sexuálně zneužít.
Rose celý incident vysvětlila na policejní stanici ve Virginii a ve výši pěti tisíc dolarů což je cca 108 tis. Kč byla na kauci propuštěna.


Limbus

21. listopadu 2017 v 17:04 | Charmedlover
Limbus je rovina,kterou procházejí po smrti duše a reinkarnují se. Je to považováno za mystické místo mezi životem a smrtí. V seriálu je toto místo zobrazeno něco jako ráj. Magické síly jsou zde zněkolikanásobeny a neběží neboli spíše neexistuje zde čas ani žádná doba ani nic podobného. Mistr Zenu a jeho žáci sem mohou vstoupit pomocí uměle vytvořeného portálu přes vodu.
Bohužel démoni zde toto místo používají k tomu, aby oklamali smrt.

V seriálu je zde uvězněn učitel a jeho žák Yen Lo, který chce mistra Zenu zabýt aby se stal jeho nástupcem. Když byl ale napaden, utekl do Limbu aby se tak ukryl a oklamal smrt. Sestry se pak samy utakjí s Yen Loem v Limbu a okusí, jaké to je být v Limbu.


Kyra

18. listopadu 2017 v 21:53 | Charmedlover
Kyra byla démoská věštkyně ale jednoho dne se rozhodla být člověkem a zahodit tuto "profesi" dejme tomu.
Ovšem moc dlouho si to neužila, protože za její zradu jí Zankou zabil aby neroznesla tajné informace.
Toužila být víc než jen démonem. Toužila cítit to, co viděla ve svých vizích což byly i úplné maličkosti jako např. cítit čerstvou trávu apod. A tak se rozhodne podsvětí zradit hned co se jí dostanou informace, které by mohla použít pro získání svého lidského života. Také měla jistý vztah s démonem Zankouem ale o jaký typ vztahu se jedná nevíme.
Kyra velmi pomohla Phoebe neboli spíše jí ukázala vizi, která byla pro ni i svět důležitá. Ukázala jí vizi Utopie.

Postavu věštkyně Kyry ztvárnila Charisma, která je blízkou přítelkyní Holly. Často spolu přidávají fotky na Instagram a schází se spolu.