Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Říjen 2017

Výčitky svědomí - popis

5. října 2017 v 18:42 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Phoebe má předtuchu. Teď je ale o její valstní smrti, kdy jí upálí. Sestry okamžitě začnou zjišťovat, odkud a proč vidění přišlo a vydají se do budoucnosti.
Pozn.: - Zde se přenesou do roku 2010 myslím, a je vidět, jak si představovali budoucnost před rokem 2000 a jaká nakonec je teď :)

ZAJÍMAVOSTI
- Je to čtvrtá epizoda, kde se neobjevují zaklínači démoni apod.
- Starší Lea odvolají v této epizodě poprvé.
- Je to potřetí, co Phoebe "umře".
- Důvodem rozvodu Piper a Lea v budoucnu je to, že Piper nedovolila, aby Leo ztratil svá "křídla" a je ironií, že v osmé sérii nastává podobný, téměř stejný problém.
- Je to jediná epizoda, kde sestry společně navštíví budoucnost.
- Stránka s Nell, kterou můžeme znát z nadcházející epizody Zakletý obraz, je stručně vidět když Leo listuje v knize stínů.
- V budoucnu má Prue blond vlasy. Ironií opět je, že v komixovém pokračování je má také blond.
- Přestože Melinda měla být první dítě, narodila se až na konci seriálu po Wyattovi a Chrisovi.

Jak šel čas - Paige

3. října 2017 v 17:07 | Charmedlover |  zajímavosti
Už nám zbývá poslední sestra, kteoru rozebereme napříč sériemi seriálu a tak se na to bez nějakého dalšího okecávání vrhneme.
---
Paige přišla jako "náhrada" ale v rámci příběhu se objevila jako ztracená sestra. Tvůrci to měli podle mě hodně dobře vymyšlené, jelikož do sebe zapadaly i nejmenší detaily by se dalo říct. Za to palec nahoru.
No ale zpátky k Paige.
Ta byla hned po narození odevzdána do syrotčince a žila s adoptivními rodiči. Po jejich smrti se stala úspěšnou sociální pracovnicí. A právě v této době s stal zvrat, kdy přišla na pohřeb Prue, jelikož jejich klub navštěvovala a cítila jak ona sama říkala nějaké pouto, které jí k nim táhlo a nakonec se ověřilo. Opravdu je Paige jedna ze čtyř sester akorát jejím otcem není smrtelník Victor ale světlonoš Sam.
Ve čtvrté sérii na ní čekalo velmi mnoho učení a už na začátku se musela vyrovnat tváří v tvář se zdrojem všeho zla a se sestrami ho porazit. Neměla čas na svou práci a také jí čekalo stěhování k sestrám, kdy opustila svůj starý byt.

V 5. sérii na nás vrhla velké překvapení v podobě svých rezatých vlasů, které podle Lea měla od výbuchu lektvaru.
Paige byla hned v prvním dvoudíle povýšena na sociální pracovnici. Ovšem stále neměla moc čas a také se starala o těhotnou Piper a později kladla velkou bezpečnost na malého Wyatta. Také dostal následně jméno po ní. Také se sblížila s jedním ze svých románků ale poté, kdy zjistila, že má ženu a děti se mu rozhodla pomstít. V této sérii se také ukáže její velký talent pro zpěv, který dál už bohužel Paige nerozvíjela.

V 6. sérii už své vlasy stáhla na blonďaté. Co se týče její osobnosti, chtěla si najít práci a tak zkoušela spousty příležitostí. Venčila i psi, kde se následně pokusila a úspěšně vysvobodila zakletého psa. Ale pak jí došlo, že každá práce, měla pro ní nějaký úkol a nemohla v klid plnit své povinnosti. Při jedné z nich však poznala přítele Richarda, se kterým nějakou dobu také byla a vypadalo to, že je pro ní ideální partner ale opak byl pravdou a moc jim to dlouho nevydrželo.

Sedmou sérii si moc nevybavuji opět ale vím, že se Paige stala učitelkou v magické škole. Tedy zase, poku jsem se trefila správně.

No a ta osmá série, byla pro Paige výhra protože střetla svého manžela, který přijal i to, že je čarodějka. Měla svatbu a 3 krásné děti. :)

----

I když sestry procházeli mnohdy velkým nebezpečím, vždy to nějak dopadlo a po většine dobře, jelikož jim byla seslána nějaká pomoc nebo samy se svými zkušenostmi porazily zlo. Jsem ráda, že jsem tuto sérii prošla a připomněla Vám i sobě, jaké to bylo se sestrami v jednotlivých sériích :) ... Určitě zase něco vymyslím ale zatím to necháme takto volné, zase pro nějaké volnější články jako popisy apod, abych si i já odpočinula a zvolnila trošku :)

Zkouška - Popis

1. října 2017 v 14:04 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Sestry ráno vyruší sosuedka a její strýc, který sestry uchvátí. Nový sousedé se přistěhovali a k sestrám zavítal nový démon, který má pro ně dost nebezpečné překvapení. Prue je přesvědčena, že Andy zemřel kvůli tomu že ho svou mocí nezachránila a odmítá jkékoli čarování...


ZAJÍMAVOSTI
- Na konci epizody je pohled na knihu stínů, která je použita jako podklad pro závěrečné titulky.
- Dozvídáme se, že stránkami v knize pohybuje babička.
- Sestry po měsíci bojovaly s démonem po smrti Andyho.
- Piper otevírá klub P3.
- Klub je nabízen od stejné realitní firmy, ve které pracovala v první sérii Phoebe.
- Babička se poprvé objeví jako duch.
- Prue má nové auto Mazda 1999 Miata v černé barvě.
- Piper dostane nové auto Jeep Cherooke.

Vymazané scény :
- Rozhovor o tom, jak Abraxas našel a sebral knihu po odchodu Dana z domu sester.
- Darryl mluví s Piper o tom, zda by měl vyšetřovat útok a Piper říká, že raději ne. Darryl říká, že potřebuje mluvit s Prue ale ta mu odpoví, že je zaneprázdněná.
- Když sestry likvidují na konci Abraxase, škrábne Prue svým drápem. To vysvětlují její trhlinu v košili.