Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Říjen 2017

Jsou všude - zajímavosti

10. října 2017 v 17:00 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
- Darryl není v této epizodě.
- Prue zjistí, že Jack Sheridan má identické dvojče.
- Nemocnice, která zde byla použita jako léčebna je dále v Charmed použita v díle Prokletá empatie jako oddělení stomatologie.
- Muzeum na začátku dílu je použito ve filmi Spiderman 1.

Všechno zlé je pro něco dobré - Podrobně

7. října 2017 v 21:15 | Charmedlover |  Podrobné popisy dílů
Po uvažování jsem si řekla, že bych mohla zavést novou rubriku a to takovou, že bych psala podrobně každý díl o čem je a co se v něm odehrálo. Připomněla bych Vám tak některé díly a bylo by tu zase o čem psát a něco nového. Takže uvidíme, snad se to uchytí.

---

Prue a Piper se vrací do rodného domu, jemuž hrozí prodání. Opět se střetávají v rodinném kruhu i se ztracenou sestrou Phoebe, která se po srmti babičky odstěhovala do New Yorku ale vrací se zpátky k sestrám. S Prue nemá zrovna dobrý vztah a nějak se tím ani jedna netají. Piper se je snaží opět smířit ale smíří je jiná událost.
Když Prue hledala zkoušečku, našla starou spiritistickou desku, kterou dostaly holky od mamky. Nikdy však její význam až dodnes nepochopily. Deska pak ukázala Phoebe tajemtsví půdy, která objevila knihu stínl a ostatní věci k čarodějnictví. Ona našla jejich dědiství a aktivovala jejich moc.

Druhý den každá ze sester poznávala a použila svou moc. Phoebe dostala výpoveď v práci a naštváním použila sílu telekineze na svého ex snoubence a šéfa. Piper se ucházela naopak o novou práci a zmrazila čas aby mohla přidat do jídla poslední přísadu a tím si zajistila i místo v restauraci Quake. A Phoebe když jela na kole měla předtuchu o dopravní nehodě a tak obětovala život aby jej zachránila dvěma dalším klukům.

Když jela Prue pro Phoebe do nemocnice , kdy si způsobila nárazem otřes mozku, potkala starého přítele Andyho a tak se jejich cesty opět zkřížily.
Po cestě domů Phoebe vysvětlovala Prue jak je to s jejich mocí a Prue nevěřícně odříkávala ovšem pak použitím své telekineze si přidala smetanu do kávy a pomalu uvěřila. Když si šla s Phoebe ještě téhož večera pro aspirin do lékarny, Phoebe odhalila,že její moc spočívá ve vzteku a Prue tak vyhodila ze stojanů všechny léky.

Piper mezitím zápasila se svým přítelem Jeremmym, ze kterého se vyklubal zaklínač. Když přiběhla domů, rychle spolu se sestrami našla v knize kouzel kouzlo na oslabení jeho lásky k Piper ale Phoebe měla předtchu, kde viděla, že to kouzlo nepůsobilo a když Prue chtěla se sestrami utéct, Jeremmy stál už ve dveřích. Ze strachu a z paniky se schovaly sestry na půdě a zaterasily dveře nábytkem. Jeremmy se ale i tak dostal k sestrám. Ty se chytly za ruce a opakovaly nápis ze spodu spiritistické desky. Kouzlo zabralo a Jeremmy byl zničen.

Na konci vidíme, že Prue byla Andym pozvána na rande, které přijmula...

černá magie - popis

7. října 2017 v 16:13 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Před sestrami stojí zlá čarodějnice, která byla osvobozena z jeskyně a ony musí najít a "zasvětit" jediného člověka, který se se zlou čarodějnicí může utkat a porazit ji.

ZAJÍMAVOSTI
- Jedná se o třetí epizodu, kde sestry ztratí svojí moc.
- NAposledy se objeví postava Jenny Gordon.
- Poprvé se objeví postava Jacka Sheridena, se kterým bude Prue randit.
- Phoebe opět nevyužívá svou moc.
- Tuatha je první zlá čarodějnice, se kterou se sestry potkají.

Kristophers Simmons

7. října 2017 v 16:05 | Charmedlover
Kristopher a Jason hráli spolu v seriálu malého Wyatta.
Celé jeho jméno je Kristopher Robert Simmons. Narodil se rodičům Marie a Robertovi Simmonsovým. Narodil se 19.9.2002. Ještě má kromě Roberta nevlastního bratra Patrica, který je o 6 let starší.
Jejich matka byla velkou fanynkou Charmed seriálu a tak pro ní musela být výhra, když si měl možnost zahrát dítě Piper v seriálu. Od května 2003 má tuto roli.
Aby si bratři nepletli jména herců a hereček, oslovovali je i mimo seriál Máma, táta, tea Paige a teta Phoebe.
Spolu dělali i reklamu.

Charmed Tag

7. října 2017 v 15:53 | Charmedlover |  zajímavosti
Moc často se mi nestává, že bych narazila na Tag o seriálu CHarmed a tak jsem si vymyslela valstní, kde jsem několik otázek dala dohromady a vy si ho můžete pro zábavu nebo s někým vyplnit :)
ENJOY!

----

1) Jaká je tvá nejoblíbenější sestra?
2) Která série je pro tebe nejleší?
3) Prue nebo Paige?
4) Kterou sestru nemáš ráda?
5) Jaký pár shipujes?
6)Naučil/a ses něco od sester?
7) jak často seriál sleduješ?
8) Chtěla by si být jednou z nic?
9) Kterou sestavu preferuješ?
10) Nejoblíbenější díl?
11) Nejoblíbenější záporná postava?
12) Jaké místo z Charmed sis oblíbil/a?

Vždyť ona je přece muž - popis

7. října 2017 v 12:18 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Sestry čelí opět dalšímu zlu v podobě démona, který zabíjí muže a vysává z nich testosteron. Prue vyřkne kouzlo, které se ale maličko zvrtne a stane se z ní muž.

ZAJÍMAVOSTI
- Herec Michael McLafferty se objeví znovu v jedné z epizod v 8.sérii jako policjení inspektor, který bude trénovat nové policisty a policistky.
- Je to po druhé, kdy se kouzlo Prue zvrhlo.
VYMAZANÉ SCÉNY
- Piper hledá v knize stránku s názvem Irresistible ale v tom uvidí, jak přihází Dan a snaží se schovat knihu stínů ale Dan uvidí jen sexuální obrázky obsažené v rámci stránky a to vede k flirtování mezi nimi.
- Succubus měl být zrůda jako Wendigo. On žil také v jeskyni nikoli v bytu.
- Prue telekinezí rozbije zrcadlo, protože si z ní Phoebe dělá srandu, že je muž.


Ďábelská hudba - popis

7. října 2017 v 12:07 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Piper je celá bez sebe, že v klubu poprvé hraje nějaká kapela a rozjede se klub ale ještě neví, že je za tím Leo, který kapelu nasměroval do klubu sester aby vyřídily spolu démona, který požírá mladé dívky.

ZAJÍMAVOSTI
- Leo a Dan se v této epizodě setkají porpvé.
- Je to první epizoda, kdy je v klubu známý host.
- Phoebe nevyužije svou schopnost předtuch.
- Piper se zlepšují síly, kdy zmrazí všechny lidi v klubu i když jen na maloý okamžik.

Penny Halliwell

6. října 2017 v 21:50 | Charmedlover
Penny známá spíše jako "babi" se v seriálu objevuje jako babička sester a jejich dá se říct vůdkyně,která je provádla dětstvím a i po smrti je vedla v jejich řemeslu. Babi byla 4x vdaná. Sestry si mnohokrát dělaly srandu z jejich manželstvích.Babička byla jedna z nejmocněších čarodějek linie Halliwellových a do knihy stínů přidala spousty vlastních kouzel ale především velké množství lektvarů, které sama vymýšlela.
Do babiččiny minulosti se můžeme podívat v díle "Léto lásky" kde se sestry vydají nedobrovolně do minulosti a jak název napovídá, bude to doba Hipies a květinovýh dětí. Poznáme, že babička byla vdaná s Allenem, se kterým měla dceru Patty, matku sester čarodějek.

Po srmti jejich matk a její dcery Patty musela babička zvládnout výchovu sester. Přesto se ale nejvíce angažovala Prue, která pomáhala s výchovou sester a sama na sebe neměla moc času.
Babička chtěla spoutat moc sester a když šla z podkroví aby lektvar uvařila, tak spadla ze schodů, když dostala infarkt a následně zemřela. Sestry ze po letech znovu spojily a objevily své dědictví.

Penny jako duch přichází k sestrám aby jim poradila a vedla je sprácnou cestou. Sestry si k ní chodí pro rady a pomoc. Ona se objevuje na některých akcích jako Pipeřina svatba, kde byla jako oddávající. Někdy byla povýšena aby se zjevila z masa a kostí ne jen jako mlživý přízrak.Zakletý obraz - popis

6. října 2017 v 16:00 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Prue se v práci setká s velmi zvlášním předmětem a jeho majitelka na ní naléhá aby obraz co nejryhleji prodala. Co ale Prue a sestry neví, že je obraz zakletý a nedopatřením, se do něj dostanou...

ZAJÍMAVOSTI
- Darryl v této epizodě není.
- Phoebe píše své první vlastní kouzlo.
- Phoebe svou moc v této epizodě nevyužije.
- Zámek z obrazu opravd existuje. Jmenuje se Herstmonceux a je ve Velké Británii.
- Je to podruhé, kdy Phoebe si hledá kvůli Prue práci. Poprvé to bylo kvůli dárku k narozeninám a podruhé je to aby opravila auto,které nabourala.

Nymfy - popis postav

5. října 2017 v 18:59 | Charmedlover
Nymfy mají za úkol opečovávat přirodu, květiny apod. Patří mezi ty dobré postavy a kromě toho všeho chrání pramen věčnosti, který umožňuje po jeho napití nesmrtelnost. Nymfám hraje jejich Satyr na flétnu a oni tak dovádějí a tancují.
Musí se po světě a přírodě volně pohybovat jinak se udusí, pokud budou někde zavřené apod.
Všeobecně jsou nymfy nesmrtelné a jejich moc je např i to, že dokážou vytvořit květiny z ničeho, mají možnost se teleportovat apod.