Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Září 2017

Tajemství - popis

14. září 2017 v 16:49 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
V tomto díle nepůjde tak jistě o sestry ale budou spolu zachraňovat malého chlapce, který má podobné síly jako Prue a je unesen a nabádán k jejich zneužití. Prue při snaze o jeho záchranu a pomoc mu je také unesena.
Phoebe odhalí na druhé straně, kdo je Leo zač.
Na konci Phoebe řekne sestrám její tajemství s Leem ale ani jedna z nich jí to nevěří a nevnímají ji.
---
ZAJÍMAVOSTI
- Leo díky své schopnosti zahřívá Phoebe čaj a doplňuje jí sklenici s vodou. Tuto moc ale nikdy už nepoužije ani ji neuvidíme.
- zde nazývá Leo starší jako zakladatele ale také to už nikdy neřekne.
- Phoebe v této epizodě nepoužije svou moc předtuchy.
- Zvukový efekt pro Maxovu moc je použita i pro moc světlonoše, když používá uzdravování.
- Leo Phoebe řekne, že se nikdy neměla dozvět spolu se sestrami, že je Leo světlonoš ale v dalších dílech vidíme, že čarodějky své světlonoše znají.
- Max je první mužský čaroděj v seriálu.

Open credits - 2.série

14. září 2017 v 16:27 | Charmedlover |  zajímavosti
Open pro druhou sérii se vlastně moc nezměnil.
Efekty , písmo a některé zábaěry zůstaly stejné. Jen se zmněnily záběry hereček, jelikož se samozřejmě od první série změnily.
---
Ovšem přibyly nové postavy a zmizely. Postava agenta Andyho Trudeaua v seriálu na konci 1. série zemřela a tak se dále neobjevuje v další opence pro druhou sérii. Nově se zde ale objevuje Dan Gordon, který je novým sousedem sester. Zůstává Darryl Morris, který se od této série stane součástí života sester možná více, než by chtěl ale zvykne si a bude sestrám po dobu seriálu pomáhat a vzniknou tam zajímavé zápletky.
Ostatní konečné záběry zůstavají stejné.
---
Celý Open credit si pustťe zdarma zde
---

Open credits - 1.série

11. září 2017 v 12:36 | Charmedlover |  zajímavosti
Každá série má tzv. Open Credit což je znělka a představení postav + nějké ty scény, které v seriálu můžeme vidět. Protože je teď docela krize o články na téma Charmed, tak jsem ňafla i tuto šanci a čeká nás celkem 8 článků, ve které si rozebereme trošku každou znělku zvlášť. Nebo nevím jak to přesně nazvat :D Prostě to co vždycky je na začátku seriálu jako taková uvítací nevím co :D

------

První open credit je pochopitelně ze záběrů, které nás čekají v seriálu a scény, které uvidíme. Okey to vyjde na stejno :D
První vidíme triquetru, která se nám různě mění a sestavuje s pozadím mostu Golden Gate Bridge, což je velmi významným symbolem pro seriál.
Následně si můžeme všimnout růže, kterou Piper hned v prvním díle požila jako Woodoo kouzlo na Jeremmyho. Opět důležitý symbol a to kniha stínů, která je překryta nápisem Charmed, jenž se nám za okamžik sestaví. Tento efekt je pro mě klasika u Charmed a i písmo je prostě přesně pasující. Píseň se skvěle hodí ale teď neodbíhejme od rozdělané práce.
Sestry sedící u kotlíku, Sestry scházející ze schodů, a jako první tady máme Prue, kdy jsou záběry její moci a jméno představitelky Shannen Doherty.
Vidíme i specifický úsměv Shannen, který se mi osobně strašně líbí a je takový roztomilí bych řekla :) Nevím jak to opsat ostatně Prue neboli Shannen ho dělá dost často a to nejen v seriálu. :)
Další sestra je Piper, která má stejné záběry akorát se svou mocí. Bylo by dobré říct, stejné myšleno tématicky.
Noa a nakonec je tu Phoebe.
Tvůrci se drželi věkového ořadí sester, čehož jsem si popravdě všimla až teď :D
No a pak je tam T.W.King, Dorian Gregory ale Leo chybí. původně měl být totiž Leo jen v pár dílech a měl být jako vedlejší postava nicméně tvůrci si řekli, že když je to světlonoš a měl by sestry vést tak je divné nechat ho hrát jen 4 epizody a tak tam zůstal :)
Dále jsou jen záběry na sestry pohromadě a na konci se nezapmnělo ani na kočičku Kit, která je jejich mazlíčkem.

----
Open Credit pro první sérii si můžete pustit tady .
Můj názor je řekla bych jednotný na všech osm creditů. Povedlo se a sladili to i s písní , která nese název How Soon Is Now a je to tzv. Remake od skupiny Love spit love . Orginální verze je od skupiny The Smith
Líbí se mi více remake a je to velmi chytlavá píseň :D díky seriálu jsem ji zpívala dost dlouhou dobu a nakonec jsem si jako větší ji našla právě na YT a pak to byl teprve horor :D Jelo to od rána do večera a doteď je v mém playlistu oblíbených skladeb na Spotify. Jen menší info, chystám i vlastní playlist Charmed songů takže Vám ho sem pak kdyžtak hodím :)

----
Uff, konečně nějaký delší a obsáhlejší článek takže to tu nebude vypadat tak prázdně :) Jsem moc ráda :)

Henry Mitchell - popis

9. září 2017 v 21:41 | Charmedlover
Henry Mitchell je nová postava objevující se v poslední sérii seriálu a je to poslední přítel a zároveň manžel Paige. Jeho prací je kurátor z policejního oddělení San Francisca.
Vyrůstal v dětském domově a své skutečné rodiče nikdy nepoznal.
Henry přijal Paigino tajemství spojené i jejími sestrami a tak nic nebránilo jejich svazku. Vzali se spolu v domě sester v zimní zahradě.
Postavu Henryho hraje Ivan Sergei.

Strach

9. září 2017 v 19:44 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
13. epizoda už napovídá, že zde půjde o démona Barbase, který se snaží dostat 13 svobodných čarodějek, aby se osvobodil.
Sestry musí ovládnout svůj strach, aby ho mohly porazit. Piper začíná šílet a je zahlcená pověrami a hledá všemožné amulety a štěstíčka.

ZAJÍMAVOSTI
- Sestry démona neoslovují jménem ale říkají mu démon strachu
- dozvídáme se, že Patty měla parfém s vůní santalového dřeva.
- Phoebe si myslí, že její strach je z výtahů a Alyssa má ve skutečnosti také strach z výtahů.

TOP 5 - Démoni

9. září 2017 v 13:15 | Charmedlover |  TOP 5 Charmed
1. Barbas
- Démon, který umí vyvolat Váš největší strach mě v Charmed vždy fascinoval a objevil se v seriálu hned několikrát a nebylo zrovna lehké ho porazit.

2. Balthazar
- Démonická stránka Cola Turnera. Balthazar bylo docela těžké porazit no, spíše Cola jelikož ten byl opravdu velkým oříškem. Balthazara šlo zničit lektvarem, který ale potřeboval kus jeho masa a bylo zajímavé sledovat, jak sestry tento kousek dostanou.

3. Vodní démon
- Kapitola, která byla pro sestry velmi emotivní, jelikož čelili monstru, které jim před několika lety vzalo matku. Potýkala se sním i trojice s Paige, kdy v 5. sérii ničily sestry " Mořibabu" tak se Piper zmínila, že vědí o jakého démona jde a že jim tehdy vzal matku.

4. 4 Jezdci apokalypsy
- Tento díl mě sám o sobě dost uchvátil a patří mezi mé oblíbené. A samozřejmě mě zaujali 4 jezdci, kteří byli vysláni aby rozpoutali apokalypsu a zničili svět.

5. Shax
- Známe ho hlavně díky tomu, že zabil Prue a vryl se nám tímto do paměti. Byl to zároveň i jediný démon, který moc tří rozpojil i když ne na dlouho ale prvnímu se to podařilo .


wendigo

8. září 2017 v 21:31 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Jak už název sám napovídá, epizoda je o monstru zvaném Wendigo a sama Piper zažije na vlastní kůži jaké to je být takovou stvůrou.
Obětí se stane dokonce i Andy, který nicnetušící se vydá s novou agentkou na průzkum jenže neví, že ona je také jedna z nich.
Prue vezme Phoebe jako svou asistentku ale poté, kdy má Phoebe vizi a musí jí následovat,tak raději z práce odejde.

ZAJÍMAVOSTI
- Opět v této epizodě není Darryl.
- Piper a Andy mají stejnou krevní skupinu - AB negativní.
- Jedná se o první epizodu, kde se jedna ze sester změní v nějaké monstrum.
- Holly prozradila, že se jí žluté čočky nelíbily.
- Po třetí je jedna ze sester v nemocnici.
-

Na hliněných nohou

8. září 2017 v 20:50 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
V této epizodě se vrací z New Yorku Phoebiin bývalý přítel Clay, který ovšem jede ve skutečnosti za Prue, aby se zbavil vázy, kteoru se svými kamarády ukradl. Ovšem váza je prokletá a její kletba se začne plnit. Clay začne být netrpělivý a snaží se co nejdříve se vázy zbavit ale i po něm stážkyně vázy půjde, stejně jako po jeho přátelých, které zabila.
Clay se zachrání ale tím, že se postaví před Phoebe, když strážkyně "vyšle" hada aby si prorazila cestu ke Clayovi a tzv. nesobeckým činnem se osvobodil. Váza pak byla vrácena příslušným úřadům, protože se zjistilo v Bucklands, že je kradená.

ZAJÍMAVOSTI
- v této epizodě se neobjeví Darryl
- Clay je první postava, která je použita v anglickém názvu epizody (Feats of Clay)


HappyBDay Rose!

7. září 2017 v 14:26 | Charmedlover |  Novinky
5.9. oslavila jedna z hlavních hereček své 44. narozeniny.
Rose, přeji vše nejlepší i nadále a šťastný a spokojený život <3
Omlouvám se, že článek píši takto pozdě ale neměla jsem u sebe papír, kde mám vypsané právě všechny narozeniny <3 :/ takže dodatečně přeji všechno nejlepší :)

Nový Layout

7. září 2017 v 9:19 | Charmedlover |  Správa Blogu
Jak jste si všimli, včera večer se layout změnil.
Děkuji za něj opět admince a blogerce IVET , která mi pomáhá a tvoří pro mě layouty i na osobní blog.
Její práci moc obdivuji a vždy mě překvapuje.
Tentokrát je layout laděn do oranžové barvy a jsou zde všechny sestry pohromadě.
Samozřejmě jsou zde i odkazy , a popis seriálu.
Moc se mi líbí 4 gify, které zobrazují některé z předností sester.
Menu na boční straně zůstává a je fajn podotknout, že pod již zmíněnými gify se nachází rychlé menu kde najdete novinky, popisy postav a odkaz na mou fanpage na Ask.fm.
Věřím, že se layout bude líbit stejně tak moc jako mě <3 Ještě jednou bych chtěla poděkovat Ivet za její práci <3