Blog zastaven na dobu neurčitou. Najdete mě ZDE a ZDE.

Září 2017

Neúprosná smyčka - popis

30. září 2017 v 22:59 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Snažila jsem se , abych dneska dokončila celou sérii s popisy a tak jsem to dneska konečně dokončila <3 Jsem moc ráda :)
----
Poslední díl série se nesl ve smrtelném duchu, jelikož nás opustila postava Andyho. Stále se opakující děj, který s pomocí démona času Tempuse se opakoval do té doby, dokud Rodriguez nezabil sestry.

ZAJÍMAVOSTI
- Během první série sestry porazily celkem 8 zaklínačů, čtrnáct démonů, jednoho ducha, jednoho temnonoše, jedno monstrum(wendigo) jednoho pána války a dva smrtelníky.
- Piper pprvé umírá.
- Rozdriguez je první démon, který hází elektrické koule.

Láska je zlá - popis

30. září 2017 v 22:47 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Když se sestry chystají na dovolenou, doma jim přistane zraněný Leo, který sestrm odhalí své tajemství, které Phoebe věděla ale nikdo jí nevěřil. Piper zjistí, co všechno k Leovi cítí a vyléčí ho. Phoebe a Prue zatím opět spolu se snaží zachránit nevinnou, do které se zamiloval temnonoš ale ona jeho přítomnost nechce.

ZAJÍMAVOSTI
- Prue připomene Phoebe její přezdívku "rádodajka", která bude použita i v pozdější epizodě s názvem " Hyde School Reunion".
- Poprvé si Piper s Leem přiznají, že se milují.
- Leo po napadením temnonošem a zásahem s jeho šípem se může přenášet ale v dalších epizodách je řečeno nebo naznačeno, že světlonoši své shcopnosti nemohou ovládat, jestliže jsou temnonošem napadeni.

Síla dvou - popis

30. září 2017 v 22:40 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Piper musí odjet a tak Phoebe a Prue poprvé zůstanou samy spolu doma. Phoebe se snaží vyvolat vidění a bouří se , když jí Prue nakládá až moc práce a tak se vydá na výlet kde ale narazí na démona a tím začíná další souboj se zlem. Zvládnou to i bez Piper?

ZAJÍMAVOSTI
- Phoebe ke svým viděním získá i pocity nevinných, což je vlastně předzvěst její budoucí schopnosti empatie.
- Andy se dozví, že na něj Prue použila kouzlo pravdy.
- Holly je v této epizodě jen na začátku protože důvodem je její operace vaječníků a tak je epizoda zaměřená na Phoebe a Prue.

Naslepo - Popis

30. září 2017 v 22:32 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Když jsou sestry na oslavě narozenin tak Prue musí odejít kvůli práci ale po cestě jí zarazí hned 3 věci. Narazí na chapce, kterého se snaží unést démoni, nic netušíc je zvedne svými rukami a zjistí že její moc se přenesla do rukou ale neví, že jí pozoruje otravný novnář a tím nastanou i jiné problémy, než jen démoni...

ZAJÍMAVOSTI
- v epizodě se dozvíme, že aury dobrých lidí jsou zlaté barvy.
- Andy zjistí, co jsou sestry zač.
- Prue poprvé přesune pomocí telekineze tekutinu.
- Poprvé je démon poražen lektvarem a né kouzlem.

Když se zlo mění v dobro - popis

30. září 2017 v 22:07 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Brendon se snaží stát knězem a začít tak nový život bez svých bratrů, kteří jsou démoni. On jím je také ale částečně svou démonickou stránku potlačil. Problémem jsou jeho bratři, kteří se ho snaží dostat na svo zlou stranu ale on má na straně Prue a sestry...

ZAJÍMAVOSTI

- Phoebe byla vůči pomoci Brandonovi skeptická ale později pomáhá se sestrami Colovi.
- Poprvé se objevuje trojice zla proti sestrám. Později to bdou např. sestry Stillmanovi.
- Epizoda nám říká, že byl Andy byl římskokatolík.

Návrat - Popis

30. září 2017 v 15:58 | Charmedlover |  Díly a jejich zajímavosti
Aby jsem si já i Vy trošku oddechli tak jsem dneska po nějaké dělší době zvolila jako článek popis dílu a musím říct, že se blížíme ke konci 1. série :)
---
Každý rok příchází do domu sester babiččin tajný ctitel a nese květiny. Ovšem tento rok je to jiné a Piper by mu raději nechala vzkaz ale nestihla to. Přesně ve 12 v poledne se rozezní zvonek a přichází . Každoročně kětiny upouští ale Piper ho zmrazí se slovy, že si může nepořádek tento rok ušetřit. Ovšem problém přichází, když Nicholas neslyší 12 odbytí a řichází na aktivovanou moc sester. Ty v samém strachu a panice vysloví kouzlo, které je přenese zpátky do minulosti.

ZAJÍMAVOSTI
- Darryl v této epizodě není.
- Jedná se o druhý díl, kde sestry přijdou o svou moc.
- Přestože v uvodních titulkách po openu se objeví jméno T.W.King tak se v této epizodě Andy jako dospělí neobjeví.
- Toto je první epizoda, kdy sestry cestují v čase.

Jak šel čas - Phoebe

29. září 2017 v 22:50 | Charmedlover |  zajímavosti
Večná rebelka a ztracená sestra v NY se vrací po letech domů. Nejdříve její vztah s Prue nevypadal zrovna růžově ale časem se vše urovnalo. Phoebe byla od smaého začátku správně zapálená pro čarodějnictví. Někdy až moc ale právě ona objevila na půdě knihu stínů a učila sestry o jejich dědictví.

Ve druhé sérii se Phoebe moc nezměnila od té předešlé. Spíše se opět o něco zvýšil její zápal pro čarodějnictví ale nějk zvláště ni neprožila. Pokud teda nepočítáme Dana, kterého chtěla ale Piper jí ho zase přebrala. Naopak Prue s Jackem a Piper s Danem chodili na různá rande a Phoebe byla ta navíc jak se říká. Hrátka osudu bylo, že se sblížila s Amorem a na konec si jednoho i vzala.

Vě třetí sérii nastal zlom, kdy poznala Cola Turnera. Přešla na blonďaté vlasy a stála si za nimi. Konečně myslela , že s Colem najde to pravé ale bohužel se zmínila a nešlo to podle plánu. Phoebe byla zklamaná a své neštěstí uklidňovala v tvrdém porážení démonů. Na konci série se vydala za Colem do podsvětí, aniž by věděla, co se nahoře na zemi děje. Nakonec i pro ni přišla rána, když ztratila sestru... Ovšem také získala svou moc levitace, kterou si hodně přla. Resp. chtěla nějakou aktivní moc, než jen předtuchy.

Phoebe se snažila být tvrdá a stát to narozdíl od Piper, která to neunesla. S příchodem Paige a opět vztahem s Colem se snažila, jak mohla. Své blonďaté vlasy si nechala, tedy ještě na pár dílů. Ve čtvrté sérii přišly drobné nespory s Paige ohledně jejího vztahu s Colem, která stejně jako Prue měla vůči němu právem pochybnosti. Stala se z ní paní a také se vdala. Kromě toho byla i královna podsvětí a pod srdcem nesla malého ďábla, o kterého nakoenc rukou Séry přišla... Také si našla díky jedné nevinné stálou práci, kdy psala poradní sloupek v novinách Bay Mirror.

5. série byla pro Phoebe zlomová, když se snažila s Colem rozvést. Povedlo se jí to ale musela urazit velký kus cesty. S tím souvisel i čin, kdy se sestrami definitivně zničila Cola.
Přišlo i na kratší střih vlasů a její kariéra se vyšphala na vrchol a šplhala ještě výše. Phoebe měla krásnou budoucnost. Stala se tetičkou, když Piper porodila Wyatta ale byla jím tak ochromená, že pár menších problémů měla i s novým šéfem. Mimo to se sním i sblížila.

6. série byla pro ní též velmi zlomová, když si své krásné vlasy ostříhala na krátké klučičí vlasy. Také získala novou schopnost empatie, kterou nejprve nezvládala ale i to se časem naučila bravurně ovládat. NA jeden čas se nastěhovala za přítelem Jasonem do Hong Kongu ale poté uznala, že tento vztah nemá smysl. Phoebe se stala ale sperčarodějkou a zvládala i velmi vypjaté situace, které by dříve zvládala jen těžko.

Předposlední série pro Phoebe pokud si pamatuji nic moc nepřinesla. Stala se dvojnásobnou tetou, když Piper porodila druhého syna Chrise. Její vlásky jí pomalu dorůstaly a tím se vzhledově měnila i ona. Poslední 2 série se mi s Phoebe líbily nejvíce. Moc jí to slušelo.

v 8. sérii se Phoebe s Amorem podívala do minulosti a pomohl jí odstranit její blok, vůči lásce. Nakonec se s Coopem sblížila a stal se jejím manželem a otcem jejich společných dětí. Přiznám se a nebudu lhát, že osmá série s Phoebe se mi uplně vykouřila z hlavy. Opravdu. Ano ještě si vzpomínám, že se odstěhovala do vlastního bytu a bylo to tak snad poprvé, co se sestry v tomto ohledu definitivně rozdělily.


Jak šel čas - Piper

28. září 2017 v 22:20 | Charmedlover |  zajímavosti
Piper byla vždy taková prostřední, která dělala rozdělovače mezi Phoebe a Prue. Byla neutrální ale zato byla zodpovědná v povolání Charmed. Dneska si ji rozebereme opět po jednotlivých seriích.
---
V první sérii jsme mohli Piper vidět, jako velmi řekla bych odtažitou např. s šéfem v restauraci Quake neměla moc dobré vztahy ale nedala nic znát na jevo a raději držela pusu. Byla taková, že si pusu neotrevřela a každému a všemu se přizpůsobovala. S Leem ovšem začala už na začátku seriálu, kdy se o něho prala s Phoebe. Měla podle mě asi největší a nejzajímavější milostnou dějovou linku, pokud nepočítáme Phoebe a Cola.
Taky jsem si všimla, že si v první sérii lakovala nehty na černo ale pak je nijak nadále neupravovala. - jen takový malý můj postřeh.
Mohli jsme vidět, že nosila ofinku, která jí podle mého moc neslušela. Ani ty krátké vlasy. K ní mi to prostě nesedí.

Ve druhé sérii, se vzpamatovávala z rozpadlého vztahu s Leem takže jsme jí hned v prvním díle na začátku viděli na gauči s přítelem s banky, kdy se snažila Piper získat peníze na klub, který si chtěla otevřít. Už na začátku a touto scénou nám ukázala, že už se oklepala a už to není ta zakřiknutá Piper. Měla své názory a nebála se je prosadit. To se mi na ní líbilo. Ale samozřejmě nastaly problémy , když se objevil soused Dan a začal komplikovaný vztah.
Mezi události, který ji přilepšily patřilo i vlastnictví klubu P3, který vedla spolu se sestrami ale hlavně byl její.

Třetí série byla Piper o dost jiná, než obvykle. Spíš bych řekla, že tíhla více k Prue. Tak mi to ale přišlo i dříve. A když na konci umřela, dělala Piper, jako by byla Prue nějaký Bůh. Já chápu , je to jen seriál a je to těžé, když se to stane ale přece jen jako nejstarší sestra by měla být zodpovednější Vůči ostatním jako byla navzdory všemu Prue.
Nicméně s Leem měla už manželský svazek ale také to nebylo jednoduché, stala se z ní paní.

Čtvrtá série pro ní byla velmi náročná obvzlášť na začátku, kdy byla zhorucená ze srmti Prue a z toho, že se měla stát nejstarší sestrou a přijmout tak velkou zátěž a zodpovědnost za rodinu a mladší sestry. Docela jsem jí chápala. Zpočátku neměla vůbec náladu přimout Paige do rodiny ale nakonec se přece jen přemohla. Musela si ale zvykat a tato série pro ní byla jedna z nejtěžších bych řekla.

5. Série přinesla další krk na víc jak se říká a to vysněného potomka, o kterého se Piper s Leem tak moc snažila. Na začátku s Leem tvořila pokoj aby měla všchno hotové a byla připravená. Wyatt se stejně jako Phoebe narodil v domě a ejhle, opět měl být v budoucnu zlý a byl k tomu více náchylnější jako Phoebe v minulosti. - další můj postřeh :D
Takže se Piper stala matkou.

v šesté sérii už Piper byla zcela jiná bych řekla. Role nejstarší sestry k ní přirostla a moc jí slušela. Zvládala velkou zodpovědnost a zvládala to dobře bych řekla a ještě měla starost o syna. Netušíc k ní byl poslán její druhý syn z budoucnosti, o kterém se na konci série dozví a bude opět těhotná . Kdo by nevěděl, jedná se o Chrise.Ovšem ještě na začátku, byla postihnuta Leovým kouzlem, kterým ji ulevil aby se smířila s tím, že se stal starším.


Předposlední 7. série byla pro Piper hlavně velmi vysilující. Po tom všem, co je Gideon zradil se musela vyrovnat s Leem, který byl jako posedlý. Piper se stala na konci předešlé série dvojnásobnou matkou a už to podle mého na ní bylo všechno moc. Na konci této série byla navíc ještě se sestrami nucena simulovat svojí smrt takže mohli tvůrci trošku ubrat.

Poslední konečná série byla opět velmi vysilujicí potom, co měla starosti s Billie a navíc Leo odešel. Piper ale vše zvládala a pokud jde o děti, měla pomoc od svých sester, které jí se svými synovci pomáhaly, jak jen mohly.
Vzhledově se Piper nijak moc neměnila, spíše šlo o dějové linky a povahové rysy.
---
Pokud jsem něco nějak popletla, tak mě prosím omluvte. Článek píšu už asi hodinu a ty pozdní díly už moc nevybavuji, jelikož stále sleduji jen ty starší s Prue ale pomalu se tam dostávám :D
Opravdu to není, že bych na to kašlala ale články mi dají opravdu zabrat a tak se stane, že se někde upíšu nebo opletu dějové linky v sériích :)
Děkuji a snad je to správně :)

Jak šel čas - Prue

27. září 2017 v 23:08 | Charmedlover |  zajímavosti
Slíbila jsem novou sérii článků a tak jsem s ní tady. Bude to jeden z nejvíce obsáhlých článku co si teda myslím protože projedem celý seriál po sériích a jak se sestry změnily, Zrovna tady u Prue to nebude moc dlouhé, jelikož ta s námi byla pouze tři série.Proto jsem si jí vybrala jako první, protože je už docela pozdě a na mě padá únava ale chtěla jsem se ještě dneska na blog zaměřit. Tak se do toho pustím, ať to nějak moc neokecávám.
---
Prue tvořila první tři série seriálu a byla nejstarší sestrou. V první sérii na nás může Prue působit jako panovačná jelikož hlas, kterým je dabována do českého jazyka se k ní moc nehodí. A navíc jsem si všimla, že v té první sérii je i oblékaná jako starší dáma, která už moc nenosí nějaké outfity jako např. Phoebe. Proto se mi pak možná zdá, že omládla a šla trošku proti proudu času v dalších sériích :D ... I svou moc maličko využívala a byla taková ta že pozor, jsem nejsilnější, mám největší moc apod. Mě teda alespoň maličko přišla.

Ovšem ve druhé sérii, jí byl propůjčen jiný hlas a celkově se změnila svým chováním i stylem oblékání. Hlavně teda chováním. Svou moc brala jako součást sebe a uvědomila si, že i její sestry mají jisté schopnosti a netočí se vše jen kolem ní. Ale chápu jí, jelikož je nejstarší sestra a musí nést obrovskou zodpovědnost za rodinu i dům, práci apod. Sama neměla moc čas na randění jako Phoebe a Piper a raději se věnovala lovení démonů aby její rodina neutrpěla opět nějakou ujmu nebo nebyla napadena.

Třetí série je pro Prue poslední. Její postava zde dosáhla podle mě největšího vrcholu a byla velká škoda, že odešla její představitelka. Kdyby tam zůstala, seriál by se podle mě ubíral skvélým směrem . Bez Prue to pro mě není ono no :( Ale zase by hrozilo riziko, že seriál bude nudit a vlastně díky této události nabral zase nové s´diváky a nový směr. Na konci série přišel zvrat, kdy zemřela pod rukou démona Shaxe.
---
Za svůj život měla jedne vážnější vztah, který procházel celou sérií a byla to její stará láska, kterou byl policejní inspektor Andy Trudeau. Ovšem potom, co se dozvěděla jak by vzal její tajemství, to zabalila. Nakonec nás Andy opustil na konci první série také byl zabit démonem.
Hříčkou osudu však je, že Prue s Leem v jednom díle si povídá a říká mu, že je nejstarší a měla by mít první podprsenku, první se vdávat. A ona to nestihla. ANi neměla potomky. Je to jak říkám velká škoda. Já jsem spíše Team Prue ale i Paige mám ráda jako ostatní sestry.
---
Názor: Prue byla dlouho mojí poslední volba, a neměla jsem jí ráda. Ale postupem času, jsem si i k ní našla cestu a oblíbila si jí, což bylo pro mě dost velkým překvapením. Většinou si někoho neoblíbím nebo mi nesedne a je to na celý život :D Teď je Prue moje oblíbená čarodějka a často soupeří s Phoebe o první místo oblíbené čarodějky (u mě) ...
Koláž jsem dělala já a je to seřazené od první série po tu Pruinu poslední, třetí.

Open Credits - 8. série

27. září 2017 v 20:42 | Charmedlover |  zajímavosti
Dnešním dnem uzavírám rubriku nebo spíše menší aktivitu s názvem open credits, kde jsme si jednostlivě rozebrali všech 8 openů, které byly vytvořeny. Dneska je to tedy ten poslední.

---
Video : Zde
---
Phoebe mě v této sérii překvapila nejvíce. Ze všech sérií, mě zrovna v této hrozně překvapila. prošla tolika změnami, a právě tady je nejvíce krásná, Jak vlasy, líčením tak i oblékáním a povahou. Hodně vyspěla a dospěla. O tom ale v jiném článku.
Paige se také hodně změnila, jak jsem již naznačila v minulém článku s credity, kde naleznete i fotku Rose před a po.
Piper, k té nemám co dodat. Ona je stále stejná. Krásná a moc se nemění, jako ostatní sestry. Role nejstarší sestry jí fakt sluší a sedí mi v ní nejvíce.
Nově se v Creditu objevuje i Billie, která docela dost zahýbe osudy sester a nejen jich zvlášť, když se objeví ještě její ztracená sestra a rozpoutají doslova peklo, jako tomu bylo s Prue.
Poslední místo v Openu patří Leovi, který uzavírá tento poslední Credit.
---
A já tímto uzavírám tento poslední článek z této série. Nebylo to nic extra ale při psaní této aktivity mě napadlo, že bych udělala opět nějakou další sérii, které s možná ještě dneska v noci dočkáte :) Takže nekončíme , rozhodně ne :)